Dlaczego warto spać w jedwabiu?

calmter
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Sen to niezwykle istotna rzecz. Podczas snu dochodzi do największej ilości procesów regeneracyjnych w naszym organizmie. Zdrowy i odpowiednio długi sen pomaga nam utrzymać młody wygląd, daje energię na cały dzień, a nawet pomaga w odchudzaniu. 

Aby zapewnić sobie zdrowy sen należy jednak poświęcić trochę czasu na przygotowanie sypialni, jak i siebie. Świetnym pomysłem jest zakup jedwabnej piżamy! O właściwościach jedwabiu oraz zaletach spania w tym materiale dowiesz się, czytając poniższy artykuł. 

Jedwab to włókno naturalne pochodzenia zwierzęcego. Pozyskiwany jest z oprzędów gąsienic jedwabnika morwowego oraz dębowego. Materiał ten wyróżnia delikatny połysk, dzięki czemu uważany jest za najbardziej szlachetny wśród materiałów. Jego luksusowy charakter sprawił, że stosowany jest do wytwarzania dziennych i wieczorowych materiałów.

Jakie zalety ma jedwab?

Jedwab jest materiałem o niezwykłej delikatności. Jest on bardzo gładki i miękki, co sprawia, że jest przyjemny w dotyku. Co więcej – jedwab jest odporny na roztocza oraz pleśń. Jest to więc świetny wybór dla alergików. Ponadto doskonale zatrzymuje ciepło oraz jest bardzo sprężysty, dzięki czemu jedwabne piżamy nie gniotą się. Pielęgnacja jedwabiu jest łatwa i przyjemna. Wystarczy pamiętać o unikaniu chemicznych detergentów oraz wybielaczy, a także proszków do prania. W ten sposób sprawisz, że Twoja jedwabna piżama będzie Ci służyła przez kilka lat.

Jakie wady ma jedwab?

Jak każdy inny materiał – jedwab ma również swoje wady. Pierwszą z nich jest to, że jest łatwopalny. Należy więc uważać, aby nosząc jedwabną piżamę nie zbliżać się do ognia. Ponadto jedwab to materiał drogi. Cena może wynosić od 130 do 150 złotych za metr bieżący. 

Dlaczego warto spać w jedwabiu?

Wszystkie zalety jedwabiu sprawiają, że jest on świetnym materiałem na bluzki, apaszki i oczywiście piżamy. Wykonane z tego materiału zapewniają komfortowy i zdrowy sen. Jedwab to materiał zbudowany w dużej części z białek znajdujących się również w ciele człowieka. Długi kontakt z jedwabiem sprawia, że poprawia się wygląd naszej skóry, bowiem białka mają za zadanie utrzymać elastyczność oraz sprężystość skóry. Co więcej, spanie w jedwabiu może delikatnie opóźnić procesy starzenia oraz regenerować skórę ciała i włosy. 

Jedwab to wspaniały materiał, który zimą dogrzewa, a latem chłodzi. Śpiąc w piżamie z niego wykonanej minimalizujemy więc ryzyko pocenia się. Jest to materiał antystatyczny, który nie przyciąga roztoczy. To świetny wybór dla alergików oraz osób mających problem z nadpotliwością. Inwestując w piżamę z jedwabiu, kupujesz sobie zdrowy i wygodny sen!

Zdj. główne: MontyLov/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*