Jak zorganizować przyjęcie komunijne swoich dzieci w warunkach domowych?

Artykuł Sponsorowany
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Pierwsza Komunia Święta jest bardzo ważnym wydarzeniem nie tylko dla dziecka, ale i dla całej jego rodziny. Nie bez powodu zaprasza się na tę uroczystość najbliższych, którzy po odbytej Mszy Świętej wspólnie zasiadają do stołu, aby świętować tę okazję. Zaplanowanie przyjęcia komunijnego wiąże się z masą przygotowań i przemyślaną organizacją. Wielu rodziców, chcąc nie zaprzątać sobie głowy zbyt dużą ilością pracy, decyduje się na wynajem sali wraz z cateringiem.

Dzieci znacznie bardziej swojo czują się natomiast we własnych domach. Dlatego też, w wielu przypadkach wciąż przystępuje się do samodzielnej organizacji tego przedsięwzięcia, aby to właśnie nasze pociechy były z niego w pełni zadowolone.

Komunia w domu – o co należy zadbać?

Organizując takie przyjęcie w swoich domach, należy niejednokrotnie w sposób bardzo solidny przemyśleć kilka ważnych aspektów. Mowa tutaj przede wszystkim o organizacji przestrzeni. Nie każdy dysponuje domem o ogromnej kubaturze z pomieszczeniami zdolnymi wygodnie pomieścić kilkanaście osób. Trzeba więc niekiedy mocno się nakombinować, aby w mniejszych salonach zapewnić wygodę i swobodę przemieszczania się wszystkich gości. Może się zdarzyć, że konieczne będzie wynoszenie niektórych części meblościanek czy też usytuowanie stołu w dość niecodzienny sposób.

Drugą sprawą jest dobór adekwatnej do realiów listy gości. Planując uroczystość na więcej osób, raczej konieczne będzie skorzystanie z usług restauracji. Jest to co prawda droższe rozwiązanie, jednak nie wymaga tyle wysiłku i pracy. Przyjęcie komunijne w domu może pomieścić zazwyczaj do kilkunastu osób. Ostatnią już rzeczą jest zapewnienie sobie kogoś do pomocy oraz rozpoczęcie pracy z odpowiednim wyprzedzeniem. Jedna osoba nie będzie w stanie załatwiać wszystkiego przed i w trakcie wydarzenia, jednocześnie siedząc i rozmawiając z gośćmi. Przygotowania warto rozpocząć najlepiej tydzień wcześniej, aby bez stresu się ze wszystkim uporać i w pełni spokoju przystąpić do jednego z najważniejszych dni dla swojej pociechy.

Menu na przyjęciu komunijnym – co powinno znaleźć się na stole?

Sprawy związane z przygotowaniem jedzenia na przyjęcie komunijne wydają się być znacznie bardziej skomplikowane niż w rzeczywistości są. Otóż, całe menu powinno składać się z dwudaniowego obiadu, deseru, zimnej płyty i tortu komunijnego. Zaczynając od ostatniego – torty najczęściej zamawia się w cukierniach. Zimna płyta to natomiast kilka rodzajów sałatek i ewentualnych przekąsek, które w trakcie rozmowy goście swobodnie będą mogli podjadać. Deser jest natomiast sprawą indywidualną. Raz występuje w formie tortu komunijnego, a innym razem przybiera postać ciastek położonych na kloszu.

Fot.: elements.envato.com / lonadesperada

Najwięcej wątpliwości zawsze wzbudza zupa oraz drugie danie na komunię. Chcąc dostosować się do preferencji wszystkich gości, warto w sposób podobny jak na weselach zamieścić na tacy kilka rodzajów mięs oraz surówek. Podobnie można zrobić w przypadku zup, gdzie zaproponujemy gościom do wyboru chociażby dwie pozycje. Wiadomo, że wymaga to więcej czasu i pracy. Zwróćmy jednak uwagę, że niezbyt często organizujemy takie uroczystości, a przy znalezieniu pomocy w postaci kilku rąk do pracy, cały proces przygotowań przebiegnie w mgnieniu oka.

Zdjęcie główne: elements.envato.com / AtlasComposer

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*