Najbardziej oczekiwane premiery filmowe w drugiej połowie roku!

calmter
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Druga połowa roku obfituje w całą masę interesujących premier filmowych, obok których nie można przejść obojętnie! Jesteś fanką komedii, romansów, a może thrillerów? Sprawdź, na jaki film musisz się wybrać!

„Na chwilę, na zawsze”

15 lipca 2022 r. swoją premierę miał polski film z Pawłem Domagałą w roli głównej. „Na chwilę, na zawsze” w reżyserii Piotra Trzaskalskiego opowiada historię Borysa – byłego rockmana. Mężczyzna pracuje w ośrodku terapii uzależnień, w którym poznaje Polę, młodą i popularną piosenkarkę. Kobieta pod wpływem alkoholu spowodowała wypadek samochodowy. Parę łączy wspólna pasja do muzyki – czy połączy ich także uczucie?

„Bullet Train”

Już na początku sierpnia w kinach pojawił się film akcji na podstawie powieści japońskiego autora Kotaro Isaki. W superszybkim pociągu splatają się ze sobą losy pięciu zabójców, którzy zajmują się dokonywaniem zbrodni na zlecenie. Okazuje się, że ich zlecenia są ze sobą połączone – nie wiadomo więc, kto żywy dojedzie do miejsca docelowego…

„Greckie wakacje”

W sierpniu na ekranach kin będziemy mogli obejrzeć film zachowany w typowo wakacyjnym klimacie. „Greckie wakacje” w reżyserii Bonnie Rodiniego opowiadają historię Olive – dziewczyny, która po odkryciu zdrady partnera postanawia wrócić do Grecji, swojego rodzinnego kraju, by wyleczyć złamane serce. Niestety mieszkańcy nie witają jej z otwartymi ramionami. Olive spotyka jednak Jeta, rezolutnego dziewięciolatka, który staje się jej przyjacielem i pokazuje jej, jak odkryć życie na nowo. Czy wbrew pozorom będą to najpiękniejsze greckie wakacje w życiu kobiety?

„Orzeł. Ostatni patrol”

Czy są tu fanki dramatów historycznych? Jeżeli tak, to już 16.09 w kinach czeka na Was nie lada gratka! „Orzeł. Ostatni patrol” to polski film w reżyserii Jacka Blawuta. Opisuje historię okrętu podwodnego ORP „Orzeł”, który zasłynął podczas walki z niemiecką flotą w czasie II wojny światowej. Ostatnia misja jednostki jest jednak owiana tajemnicą, dlatego w filmie poznamy nieznane dotąd fakty oraz teorie rozwiewające wszelkie wątpliwości na temat możliwych losów okrętu.

„Nie cudzołóż i nie kradnij”

Już 14.10 na ekrany kin trafi komedia w reżyserii Mariusza Kuczewskiego „Nie cudzołóż i nie kradnij”. Sporej dawki śmiechu dostarczy nam cała plejada polskich gwiazd, wystąpią: Aleksandra Popławska, Julia Wieniawa-Narkiewicz, Cezary Pazura, Mateusz Banasiuk i wielu innych. Historia przedstawiona na ekranie udowodni, że nawet małe i głęboko skrywane grzeszki mogą doprowadzić do lawiny nieszczęść i niefortunnych wypadków. W tym filmie każdy bohater ma coś na sumieniu i każdy będzie musiał odpokutować swoje winy.

„Listy do M 5”

W listopadzie wszyscy powoli będziemy nastrajać się na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. W ten klimat idealnie wprowadzi nas piąta część dobrze znanego wszystkim filmu „Listy do M”. W rolach głównych zobaczymy oczywiście Tomasza Karolaka, Agnieszkę Dygant oraz Piotra Adamczyka. Tym razem świąteczne plany bohaterów staną pod znakiem zapytania, a niektórzy z nich na własnej skórze się przekonają, że z rodziną wychodzi się najlepiej tylko na zdjęciach.

„Avatar: Istota wody”

Kultowy film science fiction powraca w nowej odsłonie! Sielankowe życie Jake’a Sully’ego na planecie Pandora zostaje przerwane. Znajome zagrożenie powraca, a by je pokonać, bohater musi podjąć współpracę z Neytiri i armią rasy Na’vi. Czy uda im się przywrócić dawny pokój? Przekonamy się już 16 grudnia!

zdj. główne: Jon Tyson/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*